מאת פאולין שובל

איך לבחור נכון יין לאירוע שלכם? אילו שאלות כדאי שתשאלו את עצמכם? מה הכמויות הנכונות? וכמה כל זה אמור לעלות?

1. אין לבחור בלי לטעום


על מנת לבחור יין לאירוע, חייבים לטעום כמה שיותר יינות. לא בערב אחד, לא במקום אחד: תטעמו בחנויות יין מתמחות, בברי יין ובמסעדות. תרשמו את שמות היינות שאהבתם במיוחד.


2. אחד לבן, אחד – אדום


לפחות. בין היינות הפופולאריים, כמו שרדונה הפירותי או מרלו, יין אדום בעל גוף כבד וטעם עשיר, לא תמיד אורחים מועדפים במסיבות: טעמם החזק יכול להשתלט על טעם האוכל, במיוחד בקבלת פנים. גם אחוז האלכוהול שלהם גבוה במיוחד. היינות שתבחרו צריכים להשתלב עם מקסימום מאכלים. כמו, למשל, סוביניון בלאן (יין לבן) ופינו נואר (יין אדום). לשניהם גוף קליל, הם פחות פירותיים משרדונה, קברנה סוביניון ומרלו. הם גם מצוינים, כאשר מגישים אותם לאפריטיף.


3. כל דבר בזמנו


עדיף להחליט על בחירת היינות בזמן שאתם מחליטים על התפריט. בראש ובראשונה, הבחירה נכונה של היין חייבת להיות בהתאם לתפריט. יין צריך ללוות את המנות, להדגיש את טעמן, בלי להשתלט עליהם. התפיסה הקלאסית שיינות לבנים מתאימים לדגים ועופות, אינה אקטואלית יותר. שף חברת קייטרינג רצינית יעזור לכם להתאים יין למנות. מצד שני, לא הייתי ממליצה לסמוך על חברות קייטרינג בעיניים עצומות: עדיף לטעום את המלצתם, לפני שאתם מחליטים.


4. במסגרת התקציב


אין סיבה לחשוב שחייבים לבזבז הון על מנת להגיש באירוע שלכם יין יוצא מן הכלל. בשנים האחרונות, עולם היין התפתח והשוק מציע יינות באיכות מעולה ובמחיר שווה לכל כיס. תעשו סיבוב באחד היקבים הקטנים, אתם יכולים לסגור עסקה שווה ישירות עם בעל היקב ולהגיש לאירוע יין מעולה במחיר סביר. אם זה הקייטרינג שמספק לכם את היינות, עלות היין נכנסת לעלות המנה הכוללת.


5. קונים לבד או דרך קייטרינג?


אם החלטתם להביא יין שקניתם לבד, קחו בחשבון שחברת קייטרינג יכולה לחייב אתכם דמי חליצת בקבוק, בין 30 ל-50 ש"ח לכל בקבוק. כך, אם שילמתם עבור בקבוק 40 ש"ח, בתוספת דמי חליצה, מחיר היין יקפוץ ל-70 ש"ח. את הנושא הזה כדאי לסגור לפני שחותמים על החוזה. בדרך כלל, קנייה עצמאית של יין ומשקאות אלכוהוליים בכלל משתלמת כשמחיר המשקה הוא גבוה. במחירים נמוכים, כדאי לקחת את היין דרך חברת הקייטרינג.


6. כמה יין לקנות?


בדרך כלל מחשבים כחצי בקבוק יין לאדם, כאשר סביר שכל אורח ישתה כשתי כוסות יין. אם אותו יין מוגש גם בקבלת פנים, תכפילו את הכמות. הנושא גם תלוי בהרבה בקהל שלכם: עדות מסוימות לא נוהגים לשתות הרבה יין, כאשר אצל אחרים זה חלק מהטרדיציה.

Photo by Kaboompics // Karolina from Pexels https://www.pexels.com/photo/bottle-of-wine-5877/

אלכוהול לאירוע : קונים לבד או דרך הקייטרינג?


משקאות חריפים – זאת לא שמלת כלה! אף אחד לא ירגיש בהבדל אם תקנו אותו בכוחות עצמכם או דרך הקייטרינג.

מתי קונים לבד?

1. גם אם אתם עובדים בתחום המשקאות ויש לכם גישה לספקים מרכזיים, כדאי לבדוק אם הקייטרינג שלכם לא זוכה ליחס מועדף. חברות קייטרינג גדולות רוכשות כמויות משמעותיות של אלכוהול ויכולות להציע מחיר מצוין.
2. אם יש לכם הרבה זמן פנוי ללכת לחפש מבצעים מיוחדים בחנויות יין, או שיצאתם לדרך מספיק זמן לפני האירוע – ללא ספק, תמיד אפשר למצוא מציאות בשוק החופשי.
3. אם אתם אניני טעם, חובבי יין משובח וחשוב לכם להגיש משקה מסוים, אותו חברת הקייטרינג לא מוכנה לספק (עקב התחייבות לספק מסויים, למשל) או איכות המשקאות לא מספקת אתכם.
4. אם חברת קייטרינג מזכירה שירותי בר בעצמה דרך ספק משנה. תמיד עדיף לעבוד מול יד ראשונה.
5. אם החלטתם לצמצם מגוון המשקאות סגרתם דיל מיוחד עם יקב בוטיק מקומי או עם מבשלת בירה מקומית – סביר להניח יתנו לכם מחיר מעולה, אם תבטיחו להם לשלב באירוע טעימות של התוצרת שלהם. במקרה זה, כדאי לבדוק אפשרות לספונסורינג ולקבל חלק מהמשקאות "על חשבון הבית".
בכל מקרה, לא קונים "חתול בשק", גם אם החלטתם שהקייטרינג שלכם יכול להשיג מחיר טוב יותר (ברוב המקרים זה דווקא נכון), תמיד טוב לדעת מה אתם קונים. לצורך זה, תבקשו מהקייטרינג רשימת אלכוהול מסודרת, אותו יגישו באירוע שלכם. גם אני הכנתי עבורכם רשימת מכולת קטנה. ככה סתם, להשכלה כללית וגם אם תרצו להשוות מחירים. אז מה נאכל כבר בחרתם? בואו ונחשב, כמה נשתה…
כמובן, הרשימה היא המלצה בסיסית, אם לאורחים שלכם יש עדיפות מסוימת, תרגישו חופשי להוסיף את המשקה לרשימה.

לכל 100 אורחים באירוע תצטרכו לקנות:

בירה- 4-5 ארגזים
שמפניה – 1 ארגז
יין אדום – 2 ארגזים
יין לבן – 2 ארגזים
סודה – 12 ארגזים
מיים מינרליים – 12 ארגזים
וודקה – 6 ליטר
ג'ין – 2 ליטר
וויסקי – 5 ליטר
קמפרי – 1 ליטר
רום – 4 ליטר
טקילה – 2 ליטר
וורמוט – 2 ליטר

מתי קונים מחברת קייטרינג?

1. אם חברת קייטרינג מספיק מעוניינת לקבל את אירוע שלכם, היא יכולה לתת הנחה משמעותית על מחיר המשקאות, כחלק ממשא ומתן. חלק מחברות הקייטרינג מכניסות את האלכוהול כחלק מעלות המנה, על מנת להיות יותר אטרקטיביות בשוק.
2. אם האורחים שלכם ידועים כחובבי אלכוהול וחיים טובים, עדיף שהוצאה תיפול על הקייטרינג, בכל מקרה תשלמו פר אדם ולא פר משקה.
3. אם מדובר בחברת קייטרינג גדולה שבאפשרותה להציע לכם מחיר מעולה, גם אם הוא כלל את הרווח שלה.
4. אם בכל מקרה תחויבו דמי חליצה עבור כל בקבוק – גם אם קניתם אותו במחיר זול, יחסית, דמי חליצה הם תשלום שחברת קייטרינג או מסעדה גובים עבור שימוש בכלים שלהם ובשרותי הצוות (ברמנים ומלצרים). במקרה זה, כדאי לעשות חשבון כמה אתם באמת חוסכים, אם בכלל.

אודות המחבר

השארת תגובה