מאת פאולין שובל

אחד מרגעי השיא של האירוע, בו חתן וכלה חותכים את עוגת החתונה בעלת 4 קומות - מי לא יזיל דמעה במראה מתוק שכזה?! כן, הכנת חתונה דורשת לקבל המון החלטות, אחת מהן קשורה לבחירת הקינוח. איזה קינוח מתאים לכם? בואו ונראה...

ההרגשה הנפלאה בדרך כלל חולפת עם הביס הראשון: יבש, מתוק מדי ולא מפתיע בטעמים. בר מתוקים, לעומת זאת, לא פחות מרגש ומציע במחר טעמים שכל אורח יכול למצוא את ביס המתוק שמתאים לו: טעמי שוקולד, פירות טריים או טופי – אף אחד לא נשאר לא מרוצה!

1. העלות הקינוחים:


מרכיב חשוב ברוב המקרים. עוגת חתונה תעלה בין 2000 ל-9,000 ש"ח ואולי יותר, כאשר תמיד אפשר למצוא גרסה יותר זולה. הכל תלוי באזור, בו אתם גרים, כאשר תושבי המרכז ישלמו את המחיר הגבוה. עלות בר מתוקים משתנה בהתאם לקינוחים שתבחרו. רוב חברות קייטרינג מציאות קינוחים אישיים כחלק מעלות המנה וזאת האופציה השווה ביותר, בתנאי שהקינוחים הם ברמה גבוהה. אפשרות נוספת – שילוב בין בר קינוחים לבין אטרקציה. שילוב מנצח, למען האמת, כאשר האורחים יוצאים מהאירוע לא רק עם טעם מתוק בפה, אלא גם עם חוויה מרגשת. עלות האטרקציה – כעלות העוגה – כ-2500 ש"ח מינימום.


2. המבחר הקינוחים


טוב, במקרה של עוגת חתונה, זה די מוגבל. קשה למצוא טעם שכולם אוהבים, לכן, ברוב המקרים, הבחירה תהיה די בנאלית. אפשר, כמובן, לבחור טעמים שונים לכל קומה, רק במקרה זה, סביר להניח שהמחיר יעלה בהתאם. אופציה נוספת – עוגת חתונה אחת בקומה עליונה עם מגוון קאפ-קייקס בקומות מתחתיה, בטעמים שונים. אופציה נחמדה ומאפשרת לאורחים בחירה רחבה יותר. כאשר לבר קינוחים, אפשרויות כאן כמעט בלתי מוגבלות: מ-100% שוקולד עד למגוון טעמים אין סופי.


3. קינוחים תוצרת בית


הרבה יותר שווה, טעימה ומשתלמת ברוב המקרים מקינוחים תעשייתיים, תוצרת מפעל (זה מה שמציעים רוב חברות קייטרינג בארץ). אל תפחדו להיות מקוריים ולנדב חברות וקרובות משפחה להכנת בר קינוחים. הכנת עוגת חתונה (במיוחד אם מדובר בעוגת קומות) דורשת מיומנות וניסיון ויכולה לדרוש שעות רבות.


4. פתרונות אחרים ויצירתיים לא פחות


עוגת חתונה "מזויפת" – טריק ידוע, כאשר שתי קומות התחתונות עשויות קלקר ורק הקומה העליונה היא עוגה אמיתית. מגדל פחזניות – קינוח חתונות מסורתי צרפתי, גם אופציה נחמדה ויפה לא פחות. במקרה זה, פחזניות מודבקות אחת לשנייה באמצעות סוכר קרמל. מגדל מקרונים או קאפ-קייקס מהווה אלטרנטיבה זולה יותר, אך לא פחות טעימה. אותו דבר אפשר לומר על פלטת קינוחים שמוגשת למרכז שולחן. שילוב עם פירות העונה וקינוחים אישיים בגודל ביס, נותנים לאורחים אפשרות לסיים את הארוחה עם ביס מתוק, בלי להכביד על תקציב האירוע.

קינוחים לאירוע: בר קינוחים או עוגת חתונה?
רוצי לדעת עוד על איך לארגן אירוע מוצלח?

אודות המחבר

השארת תגובה